PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=584251}

Żelazna Dama

The Iron Lady
6,8 82 386
ocen
6,8 10 1 82386
5,0 23
oceny krytyków
Żelazna Dama
powrót do forum filmu Żelazna Dama

Czy tylko mi się wydaje czy scena przy końcu filmu z filiżanką nie miała na celu ośmieszenia pani
premier, w końcu całe życie miała powtarzać: 'nie chce umrzeć myjąc filiżanki' a tak ją właśnie pod
koniec życia przesdstawiono... czy miało to oznaczać że kobieta do czego by nie dążyła, ani czego
nie dokonała to i tak jej miejsce jest w kuchni? To ma jej dawać spełnienie? Czy to miała być
pewnego rodzaju aluzja że to jednak mężczyźni mają się zajmować polityką i innymi nadrzędnymi
sprawami?

ocenił(a) film na 6
LaughLaughLaugh

Mnie się zdaje, że chodziło o moment w którym ona umyła tę filiżankę, czyli jak jej mąż ostatecznie odszedł. Chyba, ale nie jestem pewna, jak rozmawiała z mężem (tym młodym), to mówiła, że nie jest typem kobiety, myjącej filiżanki tylko chce coś osiągnąć. I umyła tę filiżankę dopiero jak już zrobiła to, co do niej należało i właśnie po finałowym rozstaniu z mężem. Myślę, że był to ładny motyw, o ile moja interpretacja jest prawidłowa. Ale film wcale mnie nie zachwycił, pomimo całego swojego rozgłosu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones