PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1290}

Wybór Zofii

Sophie's Choice
7,6 25 385
ocen
7,6 10 1 25385
7,2 14
ocen krytyków
Wybór Zofii
powrót do forum filmu Wybór Zofii

Moim najdziwniejszym przeżyciem w czasie oglądania filmu było słuchanie jak Meryl mówi po polsku! I muszę powiedzieć, że poradziła sobie świetnie! :D Oczywiście było trochę słychać, że nie jest rodowitą Polką, ale jak na Amerykankę było bardzo dobrze. A wy co o tym myślicie???

Zdania po polsku brzmiały w jej ustach tak uroczo, delikatnie. Cieszę się, że tak wielka aktorka jak Meryl mówiła choć fragment filmu w naszym języku. To fajne uczucie, nie sądzicie???

ocenił(a) film na 10
Donna_Piper_Halliwell

Zgadzam się z Tobą. Na ten film natrafiłam podczas przygotowywania projektu na wos o miłości. Nie miałam pojęcia, że w tym filmie Meryl mówi po polsku :)

ocenił(a) film na 8
everloving

Faktycznie bardzo dobrze sobie poradziła, ale i tak brzmiała dość zabawnie. Czasami nie mogłam jej zrozumieć i mówiła z takim uroczym akcentem :D.

ocenił(a) film na 8
Donna_Piper_Halliwell

Nie spodziewałam się, że Meryl Streep będzie mówić po polsku i to.. no dosyć dużo. Nieziemska aktorka, naprawdę taką rolą pokazała jak wiele potrafi poświęcić do godnego przygotowania się do roli. Jasne, nie jest to czysta polszczyzna, ale nie oszukujmy się nie mamy prostego języka, i myślę, że poradziła sobie świetnie. Również miałam czasami problemy ze zrozumieniem jej kwestii, ale za każdym razem gdy mówiła po polsku mój podziw wzrastał. Zasłużyła na Oskara zdecydowanie. I teraz w 100% rozumiem dlaczego większość ludzi twierdzi, że jest najlepszą aktorką.
Pozdrawiam! :))

Donna_Piper_Halliwell

Tak jest niesamowita,a jak mówiła taki tekst :"(...)śmierdząca od środków dezynfekcyjnych"- to ja bym się zająknął chociaż polakiem jestem, pełen szacunek! Takiej aktorki to teraz ze świecą szukać...Mój no1 na liście.

skyfighter

Właśnie szukam próbkę tego... Ma ktoś może jakiegoś linka?? Aha i wiem ze lepiej obejrzeć film, ale co do niego mam juz plany:)

Donna_Piper_Halliwell

Ja się zdziwiłam, bo nasz język jest bardzo trudny i nie sądziłam, że usłyszę jak Meryl mówi po polsku. Jednak usłyszałam. Poradziła ona sobie bardzo dobrze. Oczywiście słychać, ze to nie jest rodowita Polka, ale jak dla mnie super. Mówiła szybko i po prostu dobrze. Ogólnie to wiele musiała poświęcić na przygotowania do tej roli. Ta rola pokazuje jak genialną i zdolną aktorką jest Meryl.

Donna_Piper_Halliwell

W ogóle świetnie jest słyszeć nasz język w takim filmie z ust tak świetnej aktorki : )

ocenił(a) film na 6
natka_x

Brzmi jak benedykt XVI czytający zapis fonetyczny dla pielgrzymów z częstochowy ;p "Zoszu" "obóż", "dźwi". Ciężko ją zrozumieć niekiedy i zaciąga bardziej rosyjskim akcentem (mówiąc po polsku).

No i nie wiem, co jest takiego istotnego w fakcie, że TAKA aktorka mówi po POLSKU. A korzeni polskich gdzieś nie ma? Może prababka? Może lubi polskie pierogi chociaż? :D

jakub_1987

No jeżeli Ty oczekujesz czystej i pięknej polszczyzny... Proponuję Ci nauczyć się jakiegokolwiek trudnego, obcego języka w takim samym czasie jak Meryl. Wątpię, żebyś miał idealny akcent i pięknie wymawiał każde słowo.
Jestem ogromną fanką Meryl i rzeczywiście dziwne jest to, że podniecam się kiedy mówi cokolwiek po polsku.

ocenił(a) film na 2
natka_x

Czytałem gdzieś niedawno, że do polskich dialogów przygotowała ją Elżbieta Czyżewska.
Dawno widziałem ten film, lecz pamiętam, że wymowa Meryl bardzo mnie rozbawiła. Sam fakt, że są tu polskie dialogi zaliczam jednak na plus tego filmu.

ocenił(a) film na 10
Swiszczacy_x

Meryl gdzieś wspominała, że Polka która ją uczyła miała na imię Helena.

Donna_Piper_Halliwell

w jednym momencie, tym o radiu, brzmiała bardziej jak Rusinka niż Polaka :D

ocenił(a) film na 10
littlejudas

Mnie właśnie bardzo podobał się jej akcent w tamtym momencie, powiedziała wszystko wyraźnie, jak nigdy w tym filmie :) W tej scenie poradziła sobie według mnie najlepiej.
I uwielbiam jej niemiecki! Zdecydowanie :)

ocenił(a) film na 10
Donna_Piper_Halliwell

No, według mnie super, że Meryl mówiła po polsku! <333 Takie fajnie uczucie xD ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones