PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1290}

Wybór Zofii

Sophie's Choice
7,6 25 368
ocen
7,6 10 1 25368
7,2 14
ocen krytyków
Wybór Zofii
powrót do forum filmu Wybór Zofii

Trio desperatów...

ocenił(a) film na 5

Ciekawy dramat z intrygującym trio outsiderów - młody, niedoświadczony życiowo i seksualnie pisarz, psychicznie niestabilny sięgający do kieliszka dziwak oraz dręczona demonami przeszłości Polka ocalała z obozu koncentracyjnego. Ich zażyłość wykreowana jest niegłupio, na zasadzie komensalizmu, gdzie w pewnym momencie jeden nie potrafi funkcjonować bez drugiego...

A jednak ten dramat mnie nie porywa, a momentami wręcz męczy. Dziwne wybory postaci MacNicola z czasem zaczynają irytować, dramat Zofii w obozowych retrospekcjach trąca banałem (Pakula może i miał polskie korzenie, ale o obozowym dramacie opowiedzieć dobrze nie potrafił), tylko postać Kline'a (szkoda, że nie dostał nominacji do Oscara) rzeczywiście ujmuje.

I dopiero w zakończeniu film zahacza o prawdziwie przejmujący dramat, zarówno w świetnej scenie retrospekcji, jak i tej końcowej. Tylko czemu, w seansie rozciągniętym na ponad 2 i pól godziny, film osiąga wielkość tak późno?

Moja ocena - 5/10

Grifter

,,Desperaci" - świetny film Jancsó. Nic nie wiem aby Pakula miał polskie korzenie. Skąd masz takie informacje? A co do twojej oceny dajże spokój. Problem z megalomanizmem. Twoja ocena to antyreklama, co jest paradoksem, bo temu filmowi dałeś słabą ocenę. Czyżbyś był inteligentniejszy niż myślałem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones