Margaret ThatcherI

Margaret Hilda Roberts

8,0
3 oceny występów osoby
powrót do forum osoby Margaret Thatcher

Dziwi mnie to trochę. Jedna z najbardziej nietuzinkowych osób w polityce w XX wieku

Andy400

Abstrahując od tego - rozwala mnie sekcja na stronie "często Pracuje z...". W przypadku Thatcher - często pracuje z Hitlerem, 6 filmów razem. Yeah... ;-)

_encore_

He, he :P dobra jest ta sekcja "często pracuje z..." Ciekawy jestem co Thatcher sądziła o Hitlerze tak prywatnie, podobno miała ciągoty autorytarne więc kto wie co sądziła o nim w zaciszu gabinetu.

Andy400

A ja przyznam szczerze, że jej polityka bardzo mi odpowiadała. Rządy silnej ręki wywołują wiele kontrowersji ale mi tam się podobają. Oczywiście nie twierdzę, że trzeba mordować każdego kto popadnie, jak w przypadku pana H.

czarna_maggie

Ja też nie miałbym nic przeciwko rządom twardej ręki w Polsce, przydałyby się bo to co się dzieje w tym kraju woła o pomstę do nieba.

Andy400

Każda reforma mnie przeraża i zastanawiam się komu one właściwie służą i czemu... Jesteśmy chyba jedynym krajem Europejskim w którym najpierw się podpisuje, potem czyta a prawo działa wstecz, jeśli to w a danej chwili wygodne.
Ale wracając do Thatcher- aż dziwne że o niej w szkole nie uczą. Mam nadzieję, że dzięki Oscarom zrobi się o niej głośno(ależ to idiotycznie brzmi).
P.S. Dlaczego na filmwebie Hitler nie ma swojego forum? Nawet tematu nie można założyć, ocenić czy dodać do ulubionych. To także brzmi idiotycznie ale to trochę dyskryminacja. Czy czegoś się obawiamy?

czarna_maggie

No taki u nas bajzel jest z tymi różnymi ustawami i prawami. Dzoszedłem do wniosku że kombinatorzy dla kombinatorów tworzą to prawo.
Co do Hitlera i innych to dobrze że nie mają swoich forów bo tam by się dopiero działo, jakie dyskusje i pyskówki by były, wzajemne ubliżanie sobie, czemu dodał takiego a nie innego polityka do swoich ulubionych etc. Za duzo fermentu by było.

Andy400

Może i racja ale jednak to dziwnie wygląda...
Pewnie że kombinatorzy. Przytoczę przykład- mieszkam w województwie śląskim i mamy naprawdę dobrze funkcjonujące karty NFZ. Teraz chcą nam wielce je znieść(to czemu pozwalali nam na to tyle lat?). Wszystko po to by nie przeszkadzać w przekrętach.
Następne pytanie: czemu służą te wszystkie chore reformy?

czarna_maggie

Te chore reformy służą pewnie tym którzy je wprowadzali a jeszcze dokładniej lobbystą różnych firm, koncernów, karteli którzy odwdzieczają się naszym rządzącym ale tak jest na całym świecie niestety, a z kartami NFZ w województwie Śląskim historie znam bo też mieszkam w tym województwie.

Andy400

To miło!:) Jeśli o reformach mowa, mnie osobiście najbardziej przeraża ta edukacyjna. Cenię sobie wiedzę ogólnokształcącą.

czarna_maggie

Słyszałem na ten temat, że licea ogólnokształcące mają zniknąć. No ciekawe. A reforma emerytalna i wiek 67 ? Leki refundowane. ACTA
I jeszcze wiele innych szykują, jak zwykle "za pięć dwunasta" się o nich dowiemy, pogadają sobie trochę z ludźmi na paru spotkaniach z ramach konsultacji społecznych a potem podniosą ręce i nacisną pzrycisk i już mamy reformę.
30 dni konsultacji w sprawie zmiany wieku emerytalnego to dla mnie kpina.
30 miesięcy to rozumiem i rozmawiać rzeczowo konkretami a nie po łebkach.
A OFE cisza, a na tym OFE tracimy wszyscy i całe państwo. Też była reforma apropo emerytur.

Andy400

Poza tym ktoś powinien próbować spłacić dług publiczny, zamiast premiować swoich kolesi.
Tak, licea mają być skrócone do 1,5 roku, gimnazja wydłużone. Szkoły nastawione na jeden kierunek...
P.S.Nie na temat- bardzo ładny avatar.:)

czarna_maggie

He, he :) dzięki
Zbysio Cybulski

Andy400

Autorytaryzm to raczej Piłsudski. Ciekawe jakby wyglądał dialog między nim a Thatcher. Dwie indywidualności o konkretnych poglądach z niewybrednymi komentarzami na temat innych na koncie. To byłoby ciekawe. Duet z Reaganem by wymiękał przy tym :P Na pewno niechęć do Rosji by ich połączyła :D

nata1909

Zgadza się..

Andy400

Libertarianie nie uwazaja faszystów, komunistów itp nawet za ludzi wiec nie moga ich chwalic..

Andy400

Najlepsza polityk w historii.

aalek

Najlepsza (rodzaj żeński) polityk może tak ale polityk w ogóle to bym dyskutował....

Andy400

Nie klasyfikuję polityków ze względu na płeć.

aalek

I tak nie ma wielu kobiet a Małgośka z nich najlepsza, reszta czyli 99,9 % to faceci

aalek

Augusto Pinochet, Janusz Korwin Mikke itp tez zli nie bylo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones