Meryl Streep

Mary Louise Streep

8,2
116 716 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryl Streep

w którym Meryl gra typowy "czarny charakter"? Bo we wszystkich, które dotąd widziałem gra albo postaci pozytywne, albo "nieokreślone".

Nie obejrzałem wszystkich filmów z Meryl, ale wydaje mi się że nie zagrała ani razu ''czarnego charakteru''.

użytkownik usunięty
Ezix

A więc jest jednak coś, czego się nigdy nie podjęła. Grała już co prawda "wredne" osoby (Ze śmiercią jej do twarzy, Diabeł ubiera się u Prady) ale nie o to mi chodzi. Nie umniejszając jej talentowi, być może po prostu nie lubi takich ról, ale nie wiem czy można ją nazwać w pełni wszechstronną, skoro ani razu nie zagrała złej postaci.

Wszechstronną nie jest na pewno. Jest natomiast aktorką bardzo inteligentną, bo unika ról, którym by nie podołała, choć z drugiej strony dobry aktor powinien zagrać wszystko.

Myślę, że jej rola w ,,Transferze" mogłaby być uznana jako choć trochę czarny charakter. ,,Diabeł ubiera się u Prady"? Nie sądzę, gdyż Meryl ukazała w pewnym sensie ludzkość Mirandy (jest jedna scena, która o tym świadczy).

Może ona po prostu wierzy, ze w każdej postaci jest odrobina dobra. Na przykład Joanna Kramer miała byc na poczatku typowo złą kobietą, która zostawia dziecko i męża, a Meryl sprawiła, ze tak na prawdę żal nam Joanny.

Nick_Nina_

Chyba Tobie.

"Wątpliwość","Diablica"

maggie14

Może nie są to "typowe" czarne charaktery, ale jednak

użytkownik usunięty
maggie14

Nie, nie o to mi chodzi. To, że ktoś jest wredny, niemiły itd nie znaczy, że jest zły. Siostra Aloysus z "Wątpliwości" to nie czarny charakter - nie jest zła, tylko oziębła, nieprzyjemna a to co innego.

maggie14

Film ''Diablica'' to po pierwsze komedia ale jak już to negatywną postacią była Ryth, którą grała Roseanne. Jeśli chodzi o ''Wątpliwość'' to Meryl tam zagrała jedynie surową, a nie złą zakonnice. Nie jest to w żadnym stopniu ''czarny charakter''

Ezix

a jej rola w Kandydacie?

patrycj

Fani Meryl nie znają filmów swojej idolki? ;). No ale dobrze. Kandydata oglądałem dawno temu ale z tego co pamiętam Meryl grała tam matkę, która za wszelką cenę chciała uchronić swojego syna od losu jego kompanów (chodzi tu eksperymenty na praniem mózgu), którzy zginęli. Bohaterka wchodzi więc w układ (z tajniakami) zapewniając tym samym karierę synowi. Na koniec przyjaciel syna zabija go i matkę. Natomiast prawdziwym draniom uchodzi na sucho. Ale jeśli się uprzeć to można uznać tę rolę Meryl za czarny charakter.

Ezix

Dziękujemy za napisanie zakończenia filmu -.-

elfosz

Ups! Zapomniałem strzelić Spojlera, szkoda mi Cię, bo film był nieziemski.

"KANDYDAT" Jonathana Demme!
REWELACJA!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones